Běžecké centrum

Pomáháme běžcům dosáhnout svých cílů

Od začátku jsme měli plán – vybudovat běžecké centrum, kde budeme schopní běžcům pomoci se vším, co pro svůj během naplněný život potřebují. Umět jim pomoci, aby běhali technicky správně, a aby byl jejich běh hlavně příjemnou aktivitou. Umět jim pomoci ve chvíli, kdy nevědí, jak rychle a jak daleko by měli běhat. A umět jim pomoci i ve chvíli, kdy je při běhu něco trápí.

Salming Běžecké centrum je výsledkem našeho plánování. Připravili jsme v našem obchodě kvalitní zázemí a obklopili jsme se kvalitními spolupracovníky, kteří nejenže ví o běhání a věcech s ním spojenými takřka vše, ale zároveň to jsou schopní předávat dál s lidským a nadšeným přístupem.

A co všechno v rámci našeho Běžeckého centra nabízíme?

Unikátní běžecká analýza celého těla prováděná prostřednictvím nejmodernějšího 3D Motion Capture systému švédské společnosti Qualysis.

Naše běžecká analýza je především jedinečnou běžeckou lekcí, která vám přinese komplexní náhled na váš běžecký styl a na to, jak ho vylepšit a běhat účinněji s menším rizikem zranění.

Základem analýzy je samotné měření pomocí nejmodernějšího zařízení švédské firmy Qualisys. Celkem 9 vysokofrekvenčních kamer snímá 35 reflexních senzorů umístěných po celém těle běžce a vytváří tak dokonalý 3D obraz jeho běžeckého pohybu. Tento obraz je pak automaticky zpracován sofistikovaným softwarem, který je schopný porovnat naměřený pohyb jednotlivých částí těla běžce s jejich ideálním pohybem.

Jestliže je samotné měření základem naší Salming RunLab běžecké analýzy, tak trenér, který vás po celou dobu analýzy provází, je její nejdůležitější nástavbou. V průběhu jedné hodiny s vámi probere vše od vašich běžeckých začátků, přes neduhy, které vás při běhu trápí až po vaše běžecké cíle. Naměřené hodnoty zpracované softwarem pak na místě vyhodnotí a dá vám první doporučení, na co se zaměřit a na čem zapracovat. V následujících 24 hodinách po absolvování analýzy vám pak zašle odkaz do internetového rozhraní, kde si nejen budeme moci své výsledky v klidu prostudovat, ale též si kdykoliv pročíst jeho doporučení a rady.

Rezervace termínu Více informací

Kdo chce uspět, musí pracovat. Zastáváme však názor, že i ten nejtvrdší trénink nám má prospívat, posilovat tělo i mysl, ne naopak. Dobře víme, že nejlepších výkonů dosáhne pouze zdravý, vyrovnaný, spokojený jedinec. Skutečně efektivní běžecká příprava pak není ničím jiným než dlouhodobým respektováním člověku přirozených, rozumných principů i současných možností nás samých. Chcete-li být také úspěšní a tyto vaše možnosti posouvat kupředu, není od věci nechat se inspirovat druhými. Naše skupinové tréninky přirozeného běhání stavíme od samého začátku na pozitivní motivaci v neformální, otevřené komunitě běžeckých nadšenců, na odpovídajícím nastavení zátěže, sdílení zkušeností. V naší tréninkové skupině navíc ponecháváme dostatek prostoru pro takřka osobní přístup, samozřejmostí je možnost pravidelného poradenství. 

Vybrat trénink

Nejúčinnější forma sdílení běžeckých zkušeností je ta osobní. Ať už řešíte jakoukoliv otázku bez ohledu na to, zda se teprve chystáte s běháním začít či spřádáte plány na pokoření maratonského osobního rekordu, společně najdeme řešení ušité přesně vašim cílům i možnostem. Osobní trénink postavený na filozofii přirozeného běhu neměříme na minuty ani kilometry. Jediným měřítkem jsou vaše pokroky. Samozřejmostí individuálních tréninků je pak možnost variabilně pracovat s časem, kdy se uskuteční. Naši trenéři jsou připravení vám vyjít v rámci možností co nejvíce vstříc.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na e-mailu praha@salming.cz

Přemýšlíte o uspořádání běžeckého dne? Hledáte seminář zaměřený na zdravý životní styl? Nebo rovnou zvažujete možnost pravidelného, zdravého sportovního vyžití pro vaše zaměstnance? Rádi připravíme program přesně na míru vašim požadavkům. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na e-mailu praha@salming.cz

Pokud to s během myslíte opravdu vážně a chcete se v něm zlepšovat, tak časem zjistíte, že jedině smysluplně nastavený tréninkový plán vás může posunout dál. A také zjistíte, že pro jeho plnění je nezbytné znát přesné hodnoty vašich tepových zón. Existují sice určité obecné vzorce, podle kterých své tepové zóny odhadnete, nicméně pouze skutečný zátěžový test vám poví, jak na tom opravdu jste.

V rámci naší běžecké akademie nabízíme zátěžový test, kdy určíme zóny vaší tepové frekvence pomocí tzv. laktátové křivky. Průběh samotného měření probíhá na běžeckém páse, kde běžec absolvuje 6 intervalů v různé intenzitě. Po každém z nich se mu odebere vzorek krve z prstu a je zapsána i aktuální tepová frekvence. Díky tomu získáme laktátovou křivku, díky níž jsme pak následně schopní určit konkrétní zóny tepové frekvence. 

Benefity naší zátěžové diagnostiky jsou i měření na speciální bioimpedanční váze Tanita, která odhalí složení vašeho těla (tělesná voda, svaly, tuky) včetně jeho rozložení na jednotlivých částech těla a také spirometrie, která dokáže odhalit případné problémy v oblasti dýchacího systému.

Zátěžovou diagnostiku u nás má na starosti výborný běžec, běžecký trenér a instruktor fitness Mirek Touška.

Vybrat termín

Běh sám o sobě je jednou z nejzdravějších forem pohybu. Čas od času, zejména při dlouhodobém pravidelném tréninku, však mohou vzniknout nejrůznější bolesti, které umí běh pořádně znepříjemnit. Tyto bolesti vznikají v drtivé většině případů určitými dysbalancemi a přetíženími v daných částech těla. V takovém případě je ideální zjistit příčinu, proč se to děje, a začít pracovat na její nápravě. 

V rámci našeho běžeckého centra si uvědomujeme potřebu nasměrovat běžce na správnou osobu, která jim dokáže s obtížemi pomoci. Proto jsme uzavřeli partnerskou dohodu s rehabilitačním centrem BeBalanced (www.bebalanced.cz), kde své konzultace poskytuje skutečná kapacita ve svém oboru - rehabilitační doktorka MuDr. Zuzana Stupková. Zuzana ví o pohybovém aparátu člověka i ty nejmenší detaily, a při svých konzultací zužitkovává například i léta strávená v Centru pohybové medicíny mezi profesionálními sportovci uznávaného profesora Koláře.

Rezervace termínu její konzultace lze domluvit skze telefonní číslo 607 225 006 nebo na e-mailu objednani@bebalanced.cz. S heslem "SALMING" dostanete slevu 10% na cenu konzultace. 

Tým Salming Běžeckého centra

Michal Vítů
Hlavní kouč Salming RunLAB Praha

Jihočeský rodák z Pelhřimova žije sportem od dětství. V běhu našel zalíbení před pětadvaceti lety, filosoficky vychází z prostředí Běžecké školy Miloše Škorpila. Bohaté zkušenosti s přípravou kondičních běžců získal i díky dlouholetému působení v roli hlavního kouče běžeckého centra Running Mall, bezmála deset let patří ke známým postavám komunity běžeckých vodičů. O běhání píše, přednáší, rozmlouvá. Je šiřitelem přirozeného, rozumného běžeckého přístupu se zvláštním důrazem na zdravotní stránku věci. Tvrdí, že skutečně efektivní, dlouhodobý trénink má člověka rozvíjet, nikoliv poškozovat.

Simona Pancíř Švarcová
Běžecký kouč

Od mala byla přesně tím dítětem, co nikdy neposedí. Vyzkoušela si jak kolektivní sport – házenou, tak i běžecké školní olympiády. A už tam někde zjistila, že jí chybí soutěživá povaha. Necítí potřebu se porovnávat s druhými, ale spíš překonávat sama sebe a hledat ve sportu vyšší smysl. Již několikátou sezonu s vámi probíhá běžeckým seriálem RunTour s vodičským praporem nad hlavou, kde utvořila profesionální vodičský team. Často ji potkáte na charitativních akcích. Jelikož vše dělá s býčí puntičkářskou povahou, stala se trenérem Běžecké školy Miloše Škorpila. A protože běhání není jen o běhání, věnuje se jako instruktor i posilování a kompenzačním cvičením. S tím jde ruku v ruce výživové poradenství, aby měla komplexní přehled, který je ke zdravému sportování potřeba. Prostě pestrost v pohybu, výživě a celkově životním stylu přináší radost a o tu jí jde především.

Mirek Touška
Běžecký kouč, zátěžová diagnostika

Mirek je především výborným běžcem s osobním maratonským rekordem pod 3 hodiny. Jeho hlavní životní vášní je však předávat své nemalé sportovní zkušenosti dál. Je oblíbeným běžeckým trenérem a instruktorem fitness a to zejména kvůli tomu, že studiem neustále rozšiřuje své vědomosti o lidském těle a o tom, jak v něm věci fungují. Mirek má u nás na starosti především zátěžovou diagnostiku, ale setkáte se s ním i v rámci našich workshopů a běžeckých tréninků.

MUDr. Zuzana Stupková
Konzultace běžeckých bolestí

 Zuzana ví o pohybovém aparátu člověka i ty nejmenší detaily a při svých konzultací zužitkovává například i léta strávená v Centru pohybové medicíny mezi profesionálními sportovci uznávaného profesora Koláře. Aktuálně je vedoucí rehabilitační doktorkou Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Pokud vás trápí jakékoliv bolesti ve vašem pohybovém aparátu, Zuzana je ten pravý člověk, který vám dokáže pomoci s jejich napravením. Konzultace s ní probíhají v našem partnerském centru BeBalanced (www.bebalanced.cz).